Lydie Solomon Pianiste

Nowy cykl i wielkie gwiazdy – Dziennik Płocki

5 janvier 2015

“Nowy cykl i wielkie gwiazdy”

Repertuar Płockiej Orkiestry Symfonicznej na pierwszy kwartał 2015 roku zapowiada się imponująco. Czekają nas koncerty wielkich gwiazd i nowy cykl muzyczny Classic is cool!.

Wszystkie koncerty płockich symfoników odbywać się będą w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej o 19.00. Już od środy, 7 stycznia (do 22 stycznia) dostępne będą karnety na pierwszy kwartał 2015 roku. Ich cena to 140 i 160 złotych. Każdy, kto zdecyduje się na kupno karnetu, ma zapewnione stałe miejsce na widowni.”

“Nowy cykl POS, który zainaugurowany zostanie w piątek, 30 stycznia to „Classic is cool!”. Ma on przybliżyć sylwetkę i twórczość znakomitych kompozytorów. Jego pierwszym bohaterem będzie Wolfgang Amadeusz Mozart, jeden z najwybitniejszych twórców muzyki klasycznej. Koncert fortepianowy d-moll KV 466 zagra doskonała pianistka z Francji Lydie Solomon. Laureatka licznych europejskich konkursów pianistycznych jest jedną z najpopularniejszych pianistek Starego Kontynentu. W programie koncertu znalazły się również Adagio i Fuga c-moll oraz Symfonia C-dur „Jowiszowa” KV 551. Za pulpitem dyrygenckim stanie Janusz Przybylski.”

Dziennik Płocki, 05.01.2015